O wydarzeniu
Prezydent m.st. Warszawy ma zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję online #warszawadlanajmlodszych – Wspomaganie rozwoju dzieci do lat trzech w żłobkach. Najlepsze praktyki i nowe wyzwania.
W dniach — . w Warszawie odbędzie się IV międzynarodowa konferencja, program której skierowany jest do profesjonalistów działających i pracujących w sektorze opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, w tym dyrektorek, dyrektorów i kierowniczek, kierowników żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców.
Konferencja organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Zespół Żłobków m.st. Warszawy we współpracy z cenionymi zagranicznymi i krajowymi ekspertami zajmującymi się opieką i edukacją wczesnodziecięcą.
Konferencja stanowi forum wymiany międzynarodowych i krajowych doświadczeń z zakresu warunków oraz jakości sprawowanej opieki, wychowania i edukacji najmłodszych dzieci, a także wspierania ich rozwoju w ramach opieki instytucjonalnej.
Informacje Organizacyjne
- Udział w konferencji jest bezpłatny.
- Na wskazany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link z przekierowaniem do wydarzenia. Link będzie również dostępny na stronie konferencji: www.warszawadlanajmlodszych.pl
- Transmisja będzie realizowana na platformie YouTube.
- Podczas pierwszego i drugiego dnia konferencji będzie możliwość zadawania pytań dla osób posiadających konto na platformie YouTube.
- Wykłady prelegentów w pierwszym dniu wydarzenia będą prezentowane w języku angielskim z napisami w języku polskim.
- Nie wystawiamy zaświadczeń i certyfikatów o udziale w konferencji.
- Po zakończeniu każdego dnia konferencji na stronie internetowej dostępne będą nagrania z wydarzenia, dostępne do następnego dnia do godz. 11:00.
- W celu wzięcia udziału w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej:
Prelegenci
Poznaj prelegentów IV Konferencji #warszawadlanajmlodszych:
- Thomas Moser
- Tim Gill
Pozostałe uczestniczki:
- Aleksandra Gajewska
- Aleksandra Escalera-Góra
- Aldona Gąsiorowska
- Dominika Graniak
- Katarzyna Matusiak
- Joanna Tomaszewska
Thomas Moser
Profesor zwyczajny w zakresie badań nad edukacją wczesnodziecięcą w Krajowym Centrum Badań nad Zachowaniem i Środowiskiem Uczenia się Dzieci (National Center for Learning Environment and Behavioral Research) na Uniwersytecie w Stavanger w Norwegii.
Jego obecne zainteresowania badawcze koncentrują się na jakości i efektach edukacji wczesnodziecięcej, w szczególności integracji, rozwoju społeczno-emocjonalnym dzieci, kwestiach programowych, rozwoju zawodowym, dobrostanie i uczeniu się, przestrzeni fizycznej i materiałach edukacyjnych.
Był zaangażowany w krajowe i międzynarodowe projekty badawcze oraz był członkiem kilku rządowych komitetów i przewodniczącym zarządu National Graduate School of Teacher Education (NAFOL).
TIM GILL
Światowy rzecznik zabaw na świeżym powietrzu i ruchu dzieci, niezależny naukowiec, pisarz i konsultant z Londynu.
Autor książek Urban Playground: How child-friendly planning and design can save cities (RIBA Publications) [Miasto dla dzieci: Jak urbanistyka i projektowanie przyjazne najmłodszym mogą uratować nasze miasta] i No Fear: Growing up in a risk-averse society [Bez obaw: dorastanie w społeczeństwie unikającym ryzyka] (opisanej w New York Times jako „podręcznik swobodniejszej, bardziej ryzykownej zabawy”).
Ambasador w brytyjskiej Radzie Wzornictwa oraz członek Churchill Fellow. Uzyskał tytuły naukowe na kierunkach filozofii i psychologii na uniwersytetach w Oksfordzie i Londynie oraz honorowy stopień doktora edukacji na Uniwersytecie Edge Hill.
Strona internetowa: www.rethinkingchildhood.com
Agenda
Dzień 1
30.11.2023
Aldona Machnowska-Góra – Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy
Aleksandra Gajewska – Posłanka na Sejm RP
Thomas Moser – Uniwersytet w Stavanger (Norwegia)
sesja pytań i odpowiedzi
Tim Gill – niezależny naukowiec, pisarz i konsultant (Anglia)
sesja pytań i odpowiedzi
Zakończenie konferencji
Dzień 2
01.12.2023
Powitanie – Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy
Aleksandra Escalera-Góra, Dominika Graniak, Katarzyna Matusiak, Joanna Tomaszewska – Zespół Żłobków m.st. Warszawy
Aldona Gąsiorowska – Zespół Żłobków m.st. Warszawy
Pilotażowy program "Otwarte Place Zabaw" – reportaż
Zakończenie konferencji
Kontakt
Zapytania dotyczące konferencji #WarszawaDlaNajmłodszych prosimy kierować na adres mailowy: